Sotenäs FK 2014-02-22 |
Klass 1 - Hoppning 0.50 bed. A Kategori C Preliminär | |||
50cm ponny | |||
1 anmälda | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Hästnr | |
4 | |||
Bohusläns HSK | Mahorka | 9 | |
till toppen |
Klass 1 - Hoppning 0.50 bed. A Kategori B Preliminär | |||
50cm ponny | |||
3 anmälda | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | Elevina Strengsdal | Concorde | |
Sotenäs FK | Gläntans Fogde RS 392 - Gunhults Pedro RS 174 | 24 | |
2 | Maja Engström-Kristiansson | Skywood Hip Hop | |
Sotenäs FK | Penboeth Raffles - Scrafton Neptune | 11 | |
3 | Emmy Herdebrant | Elliott | |
Sotenäs FK | Palle RNF 135 - Valentin Bell RNF 112 | 17 | |
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 0.60 bed. A Kategori B + C + D Preliminär | |||
60cm ponny | |||
11 anmälda | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | Isabell Norman Svensson | Fagri från Rohn | |
Sotenäs FK | 32 | ||
2 | Julia Lindén | Mellody | |
Sotenäs FK | Bromells Morning Matin 10-99-0 - Okänd | 18 | |
3 | Emma Sörensson | Prince Shadow | |
Sotenäs FK | Okänd | 27 | |
4 | Maja Engström-Kristiansson | Skywood Hip Hop | |
Sotenäs FK | Penboeth Raffles - Scrafton Neptune | 11 | |
5 | Emmy Herdebrant | Elliott | |
Sotenäs FK | Palle RNF 135 - Valentin Bell RNF 112 | 17 | |
6 | Julia Lindén | Mellody | |
Sotenäs FK | Bromells Morning Matin 10-99-0 - Okänd | 18 | |
7 | Ellen Sörensson | Lilla Grå | |
Sotenäs FK | Okänd | 26 | |
8 | |||
Bohusläns HSK | Mahorka | 9 | |
9 | Gabriella Bergsten | Ea | |
Sotenäs FK | Zeb - Schack | 6 | |
10 | Julia Söderberg | Homer | |
Sotenäs FK | Laerkens Cascade Dawn - Billy | 25 | |
11 | Clara Åberg | Magnum | |
Sotenäs FK | Okänd - Okänd | 29 | |
till toppen |
Klass 3 - Hoppning 0.70 bed. A Kategori B + C + D Preliminär | |||
70cm ponny | |||
6 anmälda | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | Isabell Norman Svensson | Fagri från Rohn | |
Sotenäs FK | 32 | ||
2 | Emma Sörensson | Prince Shadow | |
Sotenäs FK | Okänd | 27 | |
3 | Elevina Strengsdal | Pascha | |
Sotenäs FK | Okänd - Okänd | 23 | |
4 | Julia Söderberg | Homer | |
Sotenäs FK | Laerkens Cascade Dawn - Billy | 25 | |
5 | Gabriella Bergsten | Ea | |
Sotenäs FK | Zeb - Schack | 6 | |
6 | Ellen Sörensson | Lilla Grå | |
Sotenäs FK | Okänd | 26 | |
till toppen |
Klass 4 - Hoppning 0.80 bed. A Kategori C + D Preliminär | |||
80cm ponny | |||
5 anmälda | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | Amanda Elofsson | Akleja | |
Sotenäs FK | 30 | ||
2 | Ida Hallgren | Zorro | |
Sotenäs FK | Zorro - Elegant | 12 | |
3 | Lova Andersson | Mörkbacks Sidick | |
Orust Ridklubb | Mörkbacks Aslan | 4 | |
4 | |||
Sotenäs FK | Verona´s Bo-Gi RP - Crezent ox | 28 | |
5 | Elevina Strengsdal | Pascha | |
Sotenäs FK | Okänd - Okänd | 23 | |
till toppen |
Klass 5 - Hoppning 0.90 bed. A Kategori D Preliminär | |||
90cm ponny | |||
1 anmälda | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Hästnr | |
4 | |||
Sotenäs FK | Verona´s Bo-Gi RP - Crezent ox | 28 | |
till toppen |
Klass 5 - Hoppning 0.90 bed. A Kategori C Preliminär | |||
90cm ponny | |||
3 anmälda | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | Moa Mattsson | Sweet Peggy | |
Sotenäs FK | Power Boy RP - Hondsrug Flamingo H14486 | 21 | |
2 | Lova Andersson | Mörkbacks Sidick | |
Orust Ridklubb | Mörkbacks Aslan | 4 | |
3 | Ida Hallgren | Zorro | |
Sotenäs FK | Zorro - Elegant | 12 | |
till toppen |
Klass 9 - Hoppning 0.50 bed. A Preliminär | |||
50cm häst | |||
1 anmälda | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | |||
Bohusläns HSK | Diaghlyphard - Akureyi | 8 | |
till toppen |
Klass 10 - Hoppning 0.60 bed. A Preliminär | |||
60cm häst | |||
1 anmälda | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | Malin Andersson | Aquila | |
Lysekils RF | Nobel - Guido (Gudo) | 5 | |
till toppen |
Klass 11 - Hoppning 0.70 bed. A Preliminär | |||
70cm häst | |||
1 anmälda | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | Malin Andersson | Aquila | |
Lysekils RF | Nobel - Guido (Gudo) | 5 | |
till toppen |
Klass 12 - Hoppning 0.80 bed. A Preliminär | |||
80cm häst | |||
7 anmälda | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | |||
Uddevalla RF | Massimo - First Mate XX | 22 | |
2 | Amanda Henriksson | Chaplin | |
Sotenäs FK | Chapman - Ceylon | 16 | |
3 | Tina Eliasson | Catindra (5) | |
Sotenäs FK | Cathageno - Jasper | 10 | |
4 | Olivia Albertsson | Zorka | |
Sotenäs FK | Okänd - Okänd | 2 | |
5 | |||
Sotenäs FK | Okänd - Okänd | 15 | |
6 | |||
Sotenäs FK | Chapman - Ceylon | 16 | |
7 | Fanny Carlsson Edman | SB Gli Amati | |
Lilla Edets RK | Bodethal´s Notre Petit - Möllegaards Orion Surprise | 7 | |
till toppen |
Klass 13 - Hoppning 0.90 bed. A Preliminär | |||
90cm häst | |||
8 anmälda | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | Rebecca Henriksson | Fjalar | |
Sotenäs FK | Okänd - Okänd | 15 | |
2 | Emma Alexandersson | Haluna SHM | |
Sotenäs FK | Contendro I - Heraldik xx | 3 | |
3 | Amanda Henriksson | Chaplin | |
Sotenäs FK | Chapman - Ceylon | 16 | |
4 | |||
Sotenäs FK | Okänd - Okänd | 15 | |
5 | Julia Lundgren | Niels | |
Sotenäs FK | Neron - Okänd | 19 | |
6 | Rebecca Henriksson | Fjalar | |
Sotenäs FK | Okänd - Okänd | 15 | |
7 | |||
Uddevalla RF | Massimo - First Mate XX | 22 | |
8 | Fanny Carlsson Edman | SB Gli Amati | |
Lilla Edets RK | Bodethal´s Notre Petit - Möllegaards Orion Surprise | 7 | |
till toppen |
Klass 14 - Hoppning 1.00 bed. A Preliminär | |||
100cm häst | |||
5 anmälda | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | Amanda Elofsson | Heaven Hill | |
Sotenäs FK | 31 | ||
2 | Josefin Aidermo | Donky Tom | |
Västkustens HRF | Drosseklang II - Varus | 1 | |
3 | Tina Eliasson | Catindra (5) | |
Sotenäs FK | Cathageno - Jasper | 10 | |
4 | Emma Alexandersson | Haluna SHM | |
Sotenäs FK | Contendro I - Heraldik xx | 3 | |
5 | Caroline Hansson | Pamina HH Z | |
Västkustens HRF | Pablo van Berkenbroek - Turbo van het Gestelhof | 14 | |
till toppen |
Klass 15 - Hoppning 1.10 bed. A Preliminär | |||
110cm häst | |||
2 anmälda | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | Josefin Aidermo | Donky Tom | |
Västkustens HRF | Drosseklang II - Varus | 1 | |
2 | Caroline Hansson | Pamina HH Z | |
Västkustens HRF | Pablo van Berkenbroek - Turbo van het Gestelhof | 14 | |
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |